General information
| Short description | ACOPOS P3 shield component set: 1x shield connection clamp SK20 |
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Width | 24 mm |
| Height | 63 mm |
| Depth | 20 mm |
| Weight | 28 g |
| Cable terminals | 4 to 20 mm |
Référence produit:
8SCSE02.0200-00Description:
ACOPOS P3 shield component set: 1x shield connection clamp type SK20
| Certifications | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| EU Declaration Servos ACOPOSmulti | PDF / 219 Ko | |
| UK Declaration Servos ACOPOSmulti | PDF / 109 Ko | |
| UK Declaration Servos ACOPOSmulti_8BVx1650Hxxx.000_8BVx1650Hxxx.004 | PDF / 110 Ko |
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| Datasheet 8SCSE02.0200-00 | PDF / 73 Ko |
| M-CAD (modèles mécaniques) | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| 3D file STEP 8SCSE02.0200-00 | ZIP / 17 Ko |