General information
| Storage time | Max. 3 years at 30°C |
| Certifications | |
| CE | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
| UL |
cULus E115267 Industrial control equipment |
Electrical properties
| Capacity | 950 mAh |
| Self-discharge | <1% per year (at 23°C) |
| Voltage range | 3 V |
Operating conditions
| Pollution degree per EN 61131-2 | Pollution degree 2 |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Storage | -20 to 60°C |
| Relative humidity | |
| Operation | 0 to 95% |
| Storage | 0 to 95% |
| Transport | 0 to 95% |
型番:
4A0006.00-000説明:
Lithium battery, 3 V / 950 mAh, button cell