General information
Solid-state drive
Endurance
Electrical properties
| Power consumption | Max. 3.5 W |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Operation | -40 to 85°C |
| Storage | -55 to 95°C |
| Transport | -55 to 95°C |
| Relative humidity | |
| Operation | 10 to 90%, non-condensing |
| Storage | 10 to 95%, non-condensing |
| Transport | 10 to 95%, non-condensing |
| Vibration | |
| Operation | 7 to 2000 Hz: 20 g |
| Storage | 7 to 2000 Hz: 20 g |
| Transport | 7 to 2000 Hz: 20 g |
| Shock | |
| Operation | 1500 g, 0.5 ms |
| Storage | 1500 g, 0.5 ms |
| Transport | 1500 g, 0.5 ms |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Width | 22 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | Approx. 15 g |
Vendor information
| Manufacturer | Innodisk |
| Manufacturer's product ID | M.2 (S80) 3MV2-P 512 GB |
型番:
5ACCMSM2.0512-000説明:
- Compatible with APC3100/PPC3100 (using adapter card 5ACCMS01.MDT2-000)
- Solid-state drives
- MLC technology
- SATA support
- 512 GB
オプションで付属可
Mass storage options
| 5ACCMS01.MDT2-000 | Adapter card for M.2 mass storage - For APC3x00/PPC3x00 - For APC4100 |