General information
| Certifications | |
| CE | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Evaluation ongoing |
| TÜV SÜD | Certified per UL 508 |
Mains connection
| Mains input voltage | 1x 200 to 240 VAC ±10% |
| Frequency | 50 / 60 Hz ±4% |
| SCCR | 5 kA |
Power output
| Output power | Max. 1500 W |
Output
| Output voltage | 28 VDC |
Operating conditions
| Permissible mounting orientations | |
| Hanging vertically | Yes (filter element on bottom) |
| Horizontal, face up | No |
| Standing horizontally | No |
| Installation elevation above sea level | |
| Nominal | 0 to 500 m |
| Maximum | 2000 m |
| Pollution degree per EN 61800-5-1 | 2 (non-conductive pollution) |
| Overvoltage category per EN 61800-5-1 | II |
| Degree of protection per EN 60529 | IP20 |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Operation | |
| Nominal | -20 to 71°C |
| Maximum | 71 C |
| Storage | -20 to 75°C |
| Transport | -20 to 75°C |
| Relative humidity | |
| Operation | 20 to 90% |
| Storage | 20 to 90% |
| Transport | 20 to 90% |
型番:
8FZAP0.00.0100-1説明:
SuperTrak motor power supply 1.5 m 1500 W 28 VDC power supply unit to power the shuttle drive. Includes: - Hardware for assembly - 1.5 m wiring harness for connection to the bus system
| ドキュメンテーション | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| SuperTrak Transport System Operation and Maintennance Manual | PDF / 26 MB |
| 証明書 | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| E505806 UL Certificate of Compliance SuperTrak power supplies | PDF / 227 KB | |
| EU Declaration Transport Systems SuperTrak | PDF / 61 KB |