General information
| B&R ID code | 0xE92F |
| Certifications | |
| CE | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
Operating conditions
| Degree of protection per EN 60529 | Front: IP54 (with correctly installed add-on keypad or dummy cover) |
Mechanical properties
| Housing | |
| Material | Aluminum extruded profiles |
| Flange output | Rittal CP-S, either on top or bottom |
| Dimensions | |
| Width | 445 mm |
| Height | 500 mm |
| Depth | 105 mm |
| Weight | 7.7 kg |
型番:
9A0500.43説明:
AM housing
| M-CAD (Mechan.Templates) | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| 3D file STEP Bedieneinheit Automotive | ZIP / 2 MB |
| ドキュメンテーション | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| Operator Panel Automotive | PDF / 1 MB |