General information
| LEDs | Status, Link |
| B&R ID code | 0x2F1A |
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
| UL |
cULus E115267 Industrial control equipment |
Interfaces
Electrical properties
Operating conditions
| Pollution degree per EN 61131-2 | Pollution degree 2 |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Width | 190 mm |
| Height | 110 mm |
| Depth | 23.6 mm |
| Weight | 490 g |
型番:
5DLDPO.1001-00説明:
Automation Panel link module - DisplayPort receiver - For Automation Panel 933/1130 - For Automation Panel 5130 - For Automation Panel 5230 (only with 5ACCKP00.xxxx-000)
必須アクセサリ
オプションで付属可
DisplayPort cables
| 5CADPO.0018-00 | DisplayPort cable 1.8 m |
| 5CADPO.0050-00 | DisplayPort cable 5 m |
| 5CADPO.0075-00 | DisplayPort cable 7.5 m |
USB cables
| 5CAUSB.0018-00 | USB 2.0 connection cable - Type A - type B connector - 1.8 m |
| 5CAUSB.0050-00 | USB 2.0 connection cable - Type A - type B connector - 5 m |
| 5CAUSB.0075-00 | USB 2.0 connection cable - Type A - type B connector - 7.5 m |
| M-CAD (Mechan.Templates) | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| 3D file STEP 5DLDPO.1001-00 | ZIP / 719 KB |
| ツール / ユーティリティ / 例 | バージョン (日付) | ダウンロード |
|---|---|---|
| B&R Live Utils | ZIP / 366 MB |