General information
Operating conditions
| Pollution degree per EN 61131-2 | Pollution degree 2 |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Operation | -25 to 60°C |
| Storage | -25 to 60°C |
| Transport | -25 to 60°C |
| Relative humidity | |
| Operation | 5 to 90% |
| Storage | 5 to 95% |
| Transport | 5 to 95% |
Mechanical properties
| Housing | |
| Material | Dyed plastic (RAL 9005) |
| Weight | Approx. 13 g |
Référence produit:
5ACCRHMI.0018-000Description:
HMI C80/PPC1200 battery compartment - 1x battery holder C80/PPC1200 - 1x battery including circuit board
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| Material safety data sheet Panasonic BR2477A | PDF / 318 Ko | |
| Panel PC 1200 user's manual | PDF / 8 Mo | |
| Power Panel C80 Model number key | PDF / 124 Ko | |
| Power Panel C80 user's manual | PDF / 8 Mo |