Short description
| Accessories | Installation kit for 2.5D, distance camera laser 400 mm |
General information
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
| UL | cTÜV SÜDus NRTL |
Mechanical properties
| Material | EN AW-6060 (AlMgSi0,5) |
| Coating | Black, 25 µm, EPD-coated |
| Dimensions | |
| Length | 568 mm |
| Height | 80 mm |
| Depth | 40 mm |
| Weight | 2437 g |
Référence produit:
VMA025D40Description:
Installation kit 2.5D, distance camera-laser: 400 mm, included in delivery: mounting rail, machine vision mounting bracket 80 x 100 mm, laser mounting bracket 80 x 80 mm, 8x countersunk screws DIN 965 M5x12 TORX 4.8 A2K T25, 1x pan head screw DIN 965 M5x12 TORX 4.8 A2K T25
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| Smart Camera User's Manual | PDF / 12 Mo |
| M-CAD (modèles mécaniques) | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| 3D file STEP Vision mounting set 2.5D VMA025D40 | STP / 2 Mo |