General information
Support
| Hardware | PP300/400, PP500, PPC300, PPC700, PPC725, PPC800, APC620, APC810, APC820 |
| Operating systems | |
| Windows 7 32-bit | No |
| Windows 7 64-bit | No |
| Windows Embedded Standard 7 32-bit | No |
| Windows Embedded Standard 7 64-bit | No |
| Windows XP Professional | No |
| Windows XP Embedded | Yes |
| Windows Embedded Standard 2009 | Yes |
| Windows CE 6.0 | Yes |
| Windows CE 5.0 | No |
| Software | |
| PVI Transfer | ≥V3.2.3.8 (part of the PVI Development installer ≥ V2.06.00.3011) |
| B&R Embedded OS Installer | ≥V3.10 |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Operation | 0 to 70°C |
| Storage | -50 to 100°C |
| Transport | -50 to 100°C |
| Relative humidity | |
| Operation | Max. 85% at 85°C |
| Storage | Max. 85% at 85°C |
| Transport | Max. 85% at 85°C |
| Vibration | |
| Operation |
20 g peak, 20 to 2000 Hz, 4 in each direction (JEDEC JESD22, method B103) 5.35 g RMS, 15 min. per level (IEC 68-2-6) |
| Storage |
20 g peak, 20 to 2000 Hz, 4 in each direction (JEDEC JESD22, method B103) 5.35 g RMS, 15 min. per level (IEC 68-2-6) |
| Transport |
20 g peak, 20 to 2000 Hz, 4 in each direction (JEDEC JESD22, method B103) 5.35 g RMS, 15 min. per level (IEC 68-2-6) |
| Shock | |
| Operation |
1500 g peak, 0.5 ms 5 times (JEDEC JESD22, method B110) 30 g, 11 ms 1 time (IEC 68-2-27) |
| Storage |
1500 g peak, 0.5 ms 5 times (JEDEC JESD22, method B110) 30 g, 11 ms 1 time (IEC 68-2-27) |
| Transport |
1500 g peak, 0.5 ms 5 times (JEDEC JESD22, method B110) 30 g, 11 ms 1 time (IEC 68-2-27) |
| Elevation | |
| Operation | Max. 4,572 m |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Width | 42.8 ±0.10 mm |
| Length | 36.4 ±0.15 mm |
| Height | 3.3 ±0.10 mm |
| Weight | 10 g |
Référence produit:
5CFCRD.2048-06Description:
- 2 GB
- SLC flash
CompactFlash card
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| Data sheet CompactFlash 0CFCRD.xxxE.01 and 5CFCRD.xxxx-06 | PDF / 194 Ko |