General information
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| CRA (Cyber Resilience Act) | Not applicable |
| UL |
cULus E115267 Industrial control equipment |
Cable construction
| Wire cross section | 24, 28 AWG |
| Shield | Entire cable |
| Outer jacket | |
| Color | Gray |
Connector
| Type | USB type A male and USB type B male |
Operating conditions
| Pollution degree per EN 61131-2 | Pollution degree 2 |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Length | 7.5 m +75 mm |
| Diameter | 4.6 mm |
| Bend radius | Min. 55 mm |
| Weight | 390 g |
Référence produit:
5CAUSB.0075-00Description:
USB 2.0 connection cable - Type A - type B connector - 7.5 m
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| HMI cable manual | PDF / 3 Mo |