General information
| Suitable for CPU boards | 5PC800.B945-05 |
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
Mechanical properties
| Material | Aluminum, coated black with copper heat pipes |
| Dimensions | |
| Width | 228.7 mm |
| Height | 218 mm |
| Depth | 12.8 mm |
| Weight | Approx. 1700 g |
Référence produit:
5AC801.HS00-02Description:
APC810 heat sink for CPU board with Atom processor N270.
Accessoires obligatoires
CPU boards
| 5PC800.B945-05 | Intel Atom N270 CPU board, 1.6 GHz, single core, 533 MHz FSB, 512 kB L2 cache, 945GME chipset, 2 sockets for SO-DIMM DDR2 modules (max. expansion 3 GB), Realtek Ethernet Controller RTL8111C. |