Short description
| Module rack | 6, 9, 12 or 15 slots, optionally with or without backup battery |
General information
| Certifications | |
| CE | Yes |
| UKCA | Yes |
| UL |
cULus E115267 Industrial control equipment |
Module rack
| Number of slots | 15 |
Operating conditions
| Degree of protection per EN 60529 | IP20 |
Ambient conditions
| Temperature | |
| Operation | 0 to 60°C |
| Storage | -25 to 70°C |
| Relative humidity | |
| Operation | 5 to 95% |
Mechanical properties
| Dimensions | |
| Width | 240 mm |
| Height | 165 mm |
| Depth | 23 mm |
Référence produit:
3BP155.4Description:
2005 backplane module, 6 slots
| Documentation | Version (date) | Téléchargement |
|---|---|---|
| Datasheet System 2005 Module Racks | PDF / 1 Mo |